TELEFON:  +420 774 549 939
E-MAIL:    fyzioped@gmail.com

Fyzioterapie a rehabilitace

Rehabilitace (ze středověké latiny, rehabilitatio = obnovení) je snaha navrátit poškozeného člověka do předešlého tělesného stavu či sociální a právní pozice, případně i úspěšný výsledek této snahy.

Fyzioterapie je část komprehensivní rehabilitace. Zabývá se diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému organismu.

Terapeut využívá standardních postupů na základě nejnovějších vědeckých poznatků, volí postup léčby ze škály metodik cíleně s ohledy na potřeby jedince postiženého na zdraví. Přístupy terapeuta vycházejí zejména ze znalosti anatomie, fyziologie a biomechaniky.

Fyzioterapeutka v našem zařízení provádí manuálně-pohybovou rekondici a rehabilitaci, s využitím nejnovějších poznatků z oblasti manuálních měkkých technik reflexního typu, s následnou aplikací cíleného speciálního cvičení, především spirálního charakteru, pro optimalizaci pohybových vzorů a stereotypů. Vhodnou korekcí vadných pohybových stereotypů dochází ke zvýšení hybnosti v daných oblastech a odstranění bolesti.

Pokud trpíte bolestí (zad, kloubů aj.), zjistili jste jistá omezení při svých sportovních aktivitách i při všedních denních činnostech, potřebujete získat vyhovující rozsah pohybu po úrazu, zlomenině či netušíte jak použít berle, hole či jiné kompenzační pomůcky pro pohyb, neváhejte, navštivte mne či zavolejte, ráda vám pomůžu najít ztracenou rovnováhu.

Těším se na spolupráci a setkávání s Vámi

Foto Jarka Voláková
Jaroslava Voláková, DiS
1.viceprezident
České podolog. společnosti

Člen České podologické společnosti, z. s., t.č. ve vedení společnosti jako 1.viceprezident Po ukončení ISŠSŘ v Táboře (1997) zahájila studium na Vyšší zdravotnické škole v Praze, obor diplomovaný fyzioterapeut, který úspěšně ukončila absolutoriem (2000), následně pracovala v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech jako fyzioterapeut.

Najdete nás

v ulici Mariánská 216 v České Lípě. mapa


Copyright © 2015 CENTRUM PODOLOGICKÉ PREVENCE A MANUÁLNÍ REHABILITACE • vytvořila reklamní agentura Artix.cz